вівторок, 22 січня 2013 р.

"Україно, Соборна державо, сонценосна колиско моя..."

Цей день в історії

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

 День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

 Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

До відзначення 94-ї річниці 
Дня Соборності та Свободи України 
22 січня в бібліотеці-філії с. Біла оформлено книжкову виставку 
"Моя Україна - Соборна і вільна"

До величного свята проведено
 інформаційно-просвітницьку годину 
"Тебе благословляю, Соборна й вільна Україно-мати"

Ведучі масового заходу Кульба Галина і Кулій Тетяна висвітлили перед присутніми найважливіші історичні моменти в історії України від початку ідеї Соборності, підготовки Акту злуки, прголошення злуки, міжвоєнні періоди в становленні нашої держави і значення дня Соборності та свободи України в житті нашого народу.
Працівники бібліотеки ознайомили присутніх на масовому заході з літературою, яка є в бібліотеці по даній тематиці. 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар