понеділок, 26 листопада 2018 р.

В руках що виростили хліб, не залишили ні зернини

«А холод ходить по селі 
і стогне він, 
стогне по всій Україні 
кара Господева, 
Тисячами гинуть голодні люди»







Ці пророчі слова належать генію України Тарасу Шевченку. Коли читаємо його поему «Княжна», то відчуваємо, що поет – пророк ніби серцем застерігав майбутні покоління, малюючи пророчими словами страшні картини голоду.
Але…
Тяжкі і незабутні 1932-1933 роки в історії  України, найстрашніші, найтяжчі. Голод кістлявою рукою стукав до селянських хат, йшли у могили тисячі людей,а найстрашніше – вмирали діти, майбутнє України.
Українському народу було завдано смертельного удару. Ми повинні про це пам’ятати.
Осіннім 24 листопадевим  днем Білівська громада пішою ходою прийшла до пам’ятного хреста жертвам голодомору на віче пам’яті «Палахкоче свіча поминальної нині молитви», приуроченому 85-й річниці Голодомору. Вступним словом віче памяті відкрила сільський голова Котуза Надія Іванівна, найчесніші отці о.Богдан Верхомій, настоятель храму Різдва Присвятої Богородиці і о.Володимир Заболотний, настоятель храмуВоздвиження Чнсного Хреста відправили поминальну панахиду за невинно убієнних голодом.
Якими словами описати мучеництво України? Котилися сльози з очей присутніх, коли вірші про страшний голод читали юні диктатори Ігор Рибак, Поліщук Діана, Катерина Кондрат, Юджа дмитро, Талац Олеся, Козарійчук Ірина,Олена Пелехата. Рвалася у піднебесся, тужила пісня «Свіча» у виконанні Гнатюк С.Б. «Боже, вислухай благання» прозвучало у виконанні хору СБК.
ГІРКОЮ СЛЬОЗОЮ СКАПУВАЛИ СВІЧКИ ЗАПАЛЕНІ О 16 ГОДИНІ ПІД ЧАС АКЦІЇ «Запали свічку».

У бібліотеці до 85-річниці Голодомору оформлено виставку – пам'ять «Крізь століття пронесіть ту пам'ять про невинно убієнних».   






пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

У Свободи - свята героїчність...

У мить тяжку в нестерпній тій образі, на барикадах, зібраних зі снігу, стояла Гідність у ясній звитязі, поклавши хід історії у книгу.







Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності і Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму і мужності громадян, що стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини. З цієї нагоди в бібліотеці оформлено розгорнуту книжкову виставку-пам'ять  "Герої не вмирають... Просто з Майдану в небо" 
На виставці представлено книги, присвячені доленосним подіям ХХІ століття. 


 

  У школі учнями 8 класу проведено урок пам"яті на тему "День Гідності та Свободи- крок у Європу" , приурочений 5-річниці Євромайдану, Революції Гідності.


пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

О рідна мово, скарбе мій.


«Я вибираю мову горду,
орлину, співучу, 
квітучу – найкращу, 
мову рідної Вкраїни»


9 листопада – День української писемності і мови, щоб серцем торкнутися до рідної мови і поринути у сиву давнину, щоб пройти тернистий шлях її розвитку в бібліотеці цікаво і змістовно пройшла година спілкування «Від кирилиці до Кобзаря» з читачами бібліотеки 5-6 класів.
 Захід відкрився віршем «Молитва» О.Яворської який прочитала Коцан Христинка. В бібліотеці була оформлена виставка книг «Наша мова кольорова». Зав. Бібліотекою ознайомила дітей з книгами на виставці, які розповідають про витоки нашої мови, її місця серед слов’янських мов.
У мовному конкурсі «Золоті зернятка народної мудрості» діти охоче поділилися прислів’ями і приказками про мову, а також взяли участь в літературні вікторині «Витоки української писемності і мови», де були питання, що вони знають про преподобного Нестора – літописця, КОЛИ БУЛА НАДРУКОВАНА ПЕРША КНИГА І Україні та інше.
Ми повинні цінувати нашу мову – нетлінний скарб українського народу, що його зберегли наші предки, незважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадок.